top of page

Chcesz rozwijać się razem
z nami?

Klasa Montessori składa się z przeszkolonego nauczyciela Montessori wspieranego przez asystenta/ów Montessori. Nauczyciel jest przewodnikiem, którego zadaniem jest wspieranie dziecka w jego procesie samorozwoju. Jest on przede wszystkim obserwatorem, który dyskretnie, ale uważnie monitoruje rozwój każdego dziecka, rozpoznając, interpretując i odpowiadając na  jego potrzeby.

 

Nauczyciel stanowi łącznik między dzieckiem a przygotowanym otoczeniem, zapoznając dziecko z każdym elementem otoczenia, gdy jest ono gotowe, w precyzyjny, jasny i kuszący sposób. Najważniejszym atrybutem nauczyciela Montessori jest miłość i szacunek, jakim darzy każde dziecko.

Rolą asystenta Montessori jest wspieranie nauczyciela i promowanie spokoju i porządku w klasie. Asystenci cenią i szanują wyjątkowość każdego dziecka, jednocześnie konsekwentnie pielęgnując i modelując zamiłowanie do nauki. Asystent jest uważnym obserwatorem, który posiada wiedzę na temat odpowiednich zachowań i praktyk. Wspiera indywidualne potrzeby i zainteresowania dzieci oraz stoi na straży ich koncentracji.

W Szkole Mondo Montessori jesteśmy otwarci na współpracę i stale poszukujemy nowych osób do naszego zespołu. Jeśli jesteś osobą refleksyjną, entuzjastyczną, uważną, zafascynowaną otaczającym Cię światem i chcesz by Twoja praca miała na niego realny wpływ nie mogłeś/aś trafić lepiej. Oferujemy pracę w autentycznym środowisku Montessori i wsparcie w poznawaniu tajników towarzyszenia dzieciom na ich edukacyjnej ścieżce. 

Zapraszamy do przesłania CV i dowiedzenia się więcej poprzez kontakt mailowy kontakt@mondo-montessori.pl lub telefoniczny 660 315 211

"Prawdziwym przygotowaniem do edukacji jest studiowanie samego siebie. Szkolenie nauczyciela, który ma pomagać życiu,

to coś znacznie więcej niż nauka idei. Obejmuje ono kształcenie charakteru; przygotowanie ducha."

cdf4d136-47c9-451f-bde4-e4561eb84109.jpg
bottom of page